Jdi na obsah Jdi na menu
 


Texty

Příspěvky

jiřičky a vrabci

11. 5. 2012

jiřičky a vrabci
Říkáme jim vlaštovky, ale je nutnéje rozlišit na vlaštovky (Hirudo rustice ) , které staví otevřenější hnízda a mají ostřeji vykrojený ocas a jiřičky,( Delichon urbice )  které stavějí hnízda kulatá, slepené z bláta a uzavřená s úzkým otvorem nahoře. Mají méně vykrojený ocásek. Obojí ptáci přilétají k nám od dubna a zůstávají do září.Přezimují na územích Afriky od Maroka po Sudan. 
--------
Odletem vlaštovek a jiřiček končí ten nejlepší čas roku a na jaře začíná. Proto jejich jarní švitoření je tak nádherné. Někde ve vedlejším statku konají vždy slavnost vlaštovek.

    Pod římsou jednoho jihočeského statku číslo 14 je přesně čtrnáct opuštěných hnízd jiřiček.Ale odlétli s nimi také vrabci, kteří je tu otravovali, znepokojovali, všelijak narušovali jejich hnízda. Vrabci se na zimu stáhnou do přilehlých sadů a do stromoví u lesa. Jen ,,cancoury,, slámy a senných lodyh visí z jejich okupovaných hnízd jiřiček. Také rozklovají úzké otvory jiřičkám aby je už nemohly použít. Vrabci jsou velmi líní a ke stavbě svých hnízd totiž využívají opuštěných hnízd jiřiček, jen je naplní nějakým peřím, slámou a rozklovají úzký otvor doširoka. Když vlaštovky a jiřičky odletí přes Balkán a stát Izraele do Afriky, nemají vrabci nikomu oponovat a tedy zmizí ze dvora statku.Jejich reprodukční období je také u konce a zmizí. Vrabci zůstávají na našem území.

   Na jaře se obyvatelé statků těší na první přílet vlaštovek a jiřiček. A hle již se první z nich vrhají do loňských hnízd, ale je jich rok od roku méně. Předloni tu hnízdilo osum jiřiček, loni již pět a letos jen dvě hnízda.Ty osamělé hnízda systematicky obsazují vrabčáci.  A náhle se dvorem vedle cvrlikání jiřiček objeví i křik vrabců aby opět oponovali prořídlým jiřičkám, klovali jim hnízda, a do krásných bochníčků jejich hliněných hnízd opět vnášejí odkudsi chuchvalce slámy a sena. Křičí na jiřičky z rýny: To není váš rajon, vy jste jen přistěhovalci odkudsi z Afriky, my jsme zde byli dřív než vy, je to naše historické území...

   Jiřičky pilně konají svou práci létavic a krmí svá mláďátka až do večera. Nenechají se vrabci odradit, znechutit. Ví, že to jsou jejich hnízda už od pradávna, kdy tu vrabců nebylo, protože polnosti a krajina jim poskytovala přemnoho zrní daleko od statku. A vrabci jsou opozičníci jiřiček, nesnesou jejich krásná hnízda, nádherný plavý let, krásný zpěv a tu dálku, kterou absolvují rok za rokem přes Balkán a Izrael do Afriky. Strojí jim další lest, aby je odtud vypudili, protože jim závidí. Křičí: To jsou naše hnízda, ne vaše. Zmizte oddtud....
            Také Palestina je od slova lest ? Nikoliv. Řecké slovo ,,palé,, znamená boj a tak Řekové nazvali za Alexandra toto území ,, Palestina,, tedy území bojovníků. Protože věděli, že národ Izrael má jméno, které znamená ,,boží bojovníci.,, Dnešní Palestici tu ještě dlouho nebyli.
Jiřičky a vrabci. Za co bojují vrabci i dnes? Jiřičky a vlaštovky se nedají přemoci a na podzim se vrátí do Afriky přes IZRAEL.A opět se vrátí, podle božího řádu a smlouvy.
                                                    Václav Lamr     9.5.2012

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Fotografie: Obrazy Václava Lamra | Komentářů: 0

20 let - víra láska a naděje

17. 11. 2009

20 let víra láska naděje
,,poznáte Pravdu a pravda vás osvobodí...,jestliže vás Syn vysvobodí, budete skutečně svobodní,,.( Jan 8.32,36 )
Nevíře dej vale, odstřel slovo:,,ale“,  máme přeci KRÁLE !
Křesťané nemohou mít ,,blbou náladu, kterou u nás definoval před časem jako stav společnosti expresident. V popisu práce kristovců je mimo jiné radost, víra, láska, pokoj a naděje.
 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Komentářů: 1

Dvanáctero otevření po ukřižování Mesiáše

13. 5. 2009

 

Šedesát let od vzniku státu Izrael a šedesát cípů Evropské Unie. Had a Had.

29. 5. 2008

SLOVO K HODINĚ. Václav Lamr (27.5.2008) ,,Stín kříže přeťal hada smrti,, / V.L.ze sbírky: ,,Kříž je když.../ Šedesát let od vzniku státu Izrael a šedesát cípů Evropské Unie. Had a Had. Izrael letos slaví 60. výročí svého vzniku a konce rozptýlení. Číslo 60 je písmeno Sámech. V hebrejské abecedě to písmeno znamená šedesát. Slovo ,,samech“ znamená hada a nikoliv jako předcházející písmeno Nun, které znamená hadovitou rybu, ale samech je skutečný had jako takový. Had svedl a svádí člověku k hříchu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Komentářů: 3

Diskuse o euthanasii - dopis Václava Lamra

31. 3. 2008

Diskuse o euthanasii - dopis Václava Lamra
 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Komentářů: 0

Pronásledování křesťanů je měřítkem svobody v zemích dnešního světa

5. 3. 2008

Pronásledování křesťanů je měřítkem svobody v zemích dnešního světa.
Mezi základní lidská # práva patří právo na život, svobodu a vlastnictví. V současné době roste počet # zemí, kde tato základní práva člověka jsou potlačována. Přestože i v islámských # zemích roste touha obyvatel po demokratických změnách, pozorujeme postupný ústup # vlivu demokratických a svobodných zemí ve světě. Pro nás křesťany je měřítkem # svobody postavení křesťanů v konkrétních zemích.
Proto považujeme # návštěvu zástupců naší nejsilnější opoziční strany ČSSD v čele s Jiřím Paroubkem # v Sýrii na konci února za jasný signál ohrožení naší svobody a státní # bezpečnosti. Právě Sýrie je zemí, která podporuje terorismus na Blízkém Východě, # ohrožuje stát Izrael a potlačuje základní lidská práva svých vlastních obyvatel.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Fotografie: Transparenty | Komentářů: 0

Poselství minulých generací - poselství dědečků - trikolóra a stoh slámy. Napsal Václav Lamr

22. 2. 2008

Poselství minulých generací.
Ne každý má ten luxus, aby zažil v pohodě oba dědečky ze strany otce, i matky.
A ještě ke všemu jsem měl tu čest od obou přijmout jejich poselství  pro sebe a pro své syny.
    Z matčiny strany jsem měl dědečka, který se jmenoval Ctirad Černoch. Dozvěděl jsem se od příbuzných po jeho smrti, že jsem přes něj potomkem muže, který byl činný v dějinách staré Jednoty bratrské. Byl to bratr významného biskupa Jednoty bratrské Lukáše Pražského a jmenoval se Jan Černý. Zmiňuje se o něm A.Molnár v knize o dějinách Jednoty ,,Boleslavští bratři.,, Protože byli v Jednotě dva Janové Černí, tak je rozlišili latinismy, které měly tvar: Nigerius a Niger.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Komentářů: 0

Slovo k hodině - Církev v roce 2008. Napsal Václav Lamr

16. 2. 2008

Slovo k hodině Václav Lamr - Církev v roce 2008.
1. Opět ta osmička... Nemohu přestat přemýšlet před Bohem o roku 2008. Jednu úvahu o numerickém významu těchto čísel jsem vám již poslal. Ta osmička se nedá obejít. Řekli jsme si, že má duchovní význam nového počátku. Osmého dne při obřízce dostal jeden Nazaretský chlapec jméno Ježíš a osmého dne vstal z mrtvých.Osmého dne počala církev o Letnicích. Osmička se dá dělit napůl do čísla jedna. Je totálně vyvážené:
V novém letopočtu dělí první číslo dvě čtvrté číslo osum na dvě čtverky.Ty se opět dělí na dvojky a dále na jedničky.

 

PRAVDA OSVOBOZUJE I EXTREMISTY,NACISTY,ANARCHISTY.

16. 11. 2007

PRAVDA OSVOBOZUJE I EXTREMISTY, NACISTY, ANARCHISTY. K událostem v sobotu 10.11.2007.

K následujícímu článku si přečtěte v bibli Izaiaš 42,22/ Jan 8.32,36. Jednoho dne, když jsem jel z Moravy do Prahy, přistoupilo do vlaku v Pardubicích velké množství skynů z nějakého potlachu. Zcela zaplnili chodbičku a nástupní prostory vagonu.Hned začali řvát do rytmu: ,,Cigáni do plynu..Cigáni do plynu..,, Řvali to jako by jim šlo samým o život.Prostor se naplnil duchovní mocí smrti.Jeden Rom v našem kupé co se vracel od Košic za prací do Prahy se ihned skryl pod kabát.Lidé ztuhli strachem, studentka naproti očividně zbledla..Náhle na mne padla jistota odporu proti té manfestaci agrese. V tu chvíli jsem vstal, vešel do chodby a zvolal jsem: ,, Pánové, tohle se v Čechách volat nebude ! Bůh stvořil všechny lidi, tedy Čechy, Romy i Židy, a proto je miluje.,, Stály vedle mne vysoké, urostlé postavy skinů v koženných bundách a linula z nich česká kombinace piva a čehosi tvrdého.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Fotografie: Transparenty | Komentářů: 0

VÝROČÍ KŘIŠŤÁLOVÉ NOCI V PRAZE-Minireportáž Václava Lamra v hodinovém sledu.Co se dělo v Pražských ulicích 10.11.2007

12. 11. 2007

VÝROČÍ KŘIŠŤÁLOVÉ NOCI V PRAZE
Co se dělo v Pražských ulicích 10.11.2007
Minireportáž Václava Lamra v hodinovém sledu.
Do Prahy se sjelo přes 400 neonacistů, 1000 levičáckých anarchistů
a 1600 policistů.Přijeli neonacisté i anarchisté ze Slovenska a Německa./ Zvl. ze Saska /

++ 12.00 Píšu tři nápisy na panely pro odpolední protidemonstraci. Na hlavní nádraží přijíždí nápadné skupiny skinhedů a anarchistů.Velká část neonacistů vystupuje na Vysočanském nádraží.Dle změněné taktiky se právě tam soustřeďují aby v malých skupinách postupovali do centra.Podle právničky Mladých  národních demokratů ,která podává žalobu za zadržení neonacistů ve Vysočanech byl pochod na židovské město kamufláží, aby zmátl policii a orgány..Měli se prý dle plánu střetnout s anarchisty na Palacého náměstí, kde je Hyde park.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Texty | Komentářů: 0