Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autentické příběhy

Příspěvky

Svědectví přátel zaznamenal Václav Lamr

12. 10. 2008

Svědectví přátel zaznamenal Václav Lamr 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Autentické příběhy | Komentářů: 0

Autentické příběhy, které jsem prožil či slyšel - Václav Lamr

12. 10. 2008

V oblasti Moravského krasu blízko Blanska se nalézá přes tisíc jeskynních prostor, ale jen malé procento je přístupné veřejnosti se známou propastí Macocha.
Spolužáci se jednoho dne vrátili z průzkumné cesty do podzemí a bylo na nich poznat, že prožili závažnou, téměř tragickou zkušenost. Vstoupili jednou chodbou ve skále v lesním údolí krasu blízko Sloupu a po nesnadném průlezu podzemními chodbami vešli do nádherné krápníky ozdobené jeskyně. Z toho objevu se však neradovali dlouho. Zjistili, že si cestu během průlezu přestali důsledně značit a stopy si pošlapali. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Autentické příběhy | Komentářů: 0

1968 - 2008. Čtyřicet let putovali Češi po poušti./Mozaika příběhů../

14. 8. 2008

Duben - srpen 1968

Duben 1968
Naši skupinu surrealistických básníků a malířů přišel nečekaně navštívit spisovatel Bohumil Hrabal z Prahy.Chtěl se podívat na brněnskou ulici Úvoz, kde ve svých dopisech francouzký surrealistický básník André Breton obdivoval na domovních znameních latentní sexuální synboly. Naše skupina jej provázela až k domu, kde na fasádním reliéfu hrají strakoničtí dudáci.,, To je ten dům,, řekl Hrabal. Vešli jsme do toho domu a na zeď jsme napsali: ,,Tady stál André Breton, Bohumil Hrabal, Jiří Řezníček a Václav Lamr.,, Když jsme si sedli naproti na pivo,řekl Bohumil Hrabal, že mu není jasné, zda šlo o brněnskou, nebo pražskou ulici Úvoz. Ono je to už dnes fuk, aspoń jsem si udělal vejlet na Moravu....Máte tady lepší pivo...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Autentické příběhy | Komentářů: 1